Modern Dans Dersleri

Mavidans Akademi Türkiye'nin en geniş katılımlı ve en kapsamlı Modern Dans programlarına sahip kurum konumundadır. Modern Dans derslerimiz akademik düzeyde çocuk ve yetişkin öğrencilerimize yönelik olarak farklı programlarda sunulmaktadır.

1- ÇOCUKLAR İÇİN MODERN DANS DERSİ/ MEB ONAYLI PROGRAM:
7- 14 yaş arasındaki öğrencilere yönelik MEB Onaylı Sertifika Programıdır. Eğitim süresi 6 yıldır. Programın amacı akademik ölçülerde dansçı, eğitmen ve koreograf yetiştirmektir. Program içeriğinde Modern Dans teknik derslerimizin yanı sıra yoğun olarak Doğaçlama ve Yaratıcılık, Modern Dans Tarihi, Video Dans, Temel Sanat Eğitimi ve Anatomi/ Kinesiyoloji eğitim verilmektedir.

Türkiye'nin çocuklar için ilk MEB onaylı diploma programı hakkında ayrıntılı bilgi için: http://mavidans.com/21/Cocuklar-icin-Modern-Dans--MEB-Onayli.html


2- MODERN DANS DİPLOMA PROGRAMI/ MEB ONAYLI PROGRAM:
Yetişkin öğrencilere yönelik 4 yıllık Sertifika Programıdır. Programa her yıl Eylül ayında sınav ile öğrenci alınmaktadır. Öğrenciler eğitimleri süresince konservatuar eğitim programına tabi tutulurlar.

Eğitimin sonunda yapılan MEB sınavında başarılı olan adaylar diplomalarını almaya hak kazanmakatadır. Diploma ile öğrencilerimiz Usata Öğretici ünvanı ile Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı kurum açma, özel ve devlet okullarında eğitmenlik yapma hakkında sahip olurlar.

Mavidans Akademi kurucuları Ayda ZORLU NEBİOĞLU ve Nurhan NEBİOĞLU'nun oluşturarak ülkemize kazandırdığı program hakkında ayrıntılı bilgi içinhttp://mavidans.com/19/MEB-Onayli-Modern-Dans-Diploma-Programi.html


3- MODERN DANS DERSİ/ HOBİ SINIFI:
Haftada 1 gün 1,5 saatlik eğitim programıdır. Dersimiz aynı zamanda MEB onaylı Modern Dans Sertifika Programına hazırlık niteliğinde. Bu dersimize modern dans ile hobi düzeyinde ilgilenen adayların katılımına açıktır.

Ayrıntılı bilgi için: http://mavidans.com/20/Modern-Dans-Dersi--Hazirlik-Programi-.html

modern dans dersi


4- KONSERVATUARA HAZIRLIK/ MODERN DANS BÖLÜMLERİNE HAZIRLIK DERSLERİ:
Kurumumuz Konservatuarların Modern Dans Bölümlerine her yıl aralıksız öğrenci hazırlamaktadır. Öğrencilerimiz konservatuarı kazanma oranında büyük bir başarı oranı yakalamıştır. Mavidans Akademi bugüne kadar onlarca öğrenciye Konservatuarların Modern Dans Bölümlerini kazandırmıştır.

Konservatura hazırlık programlarımız hakkında ayrıntılı bilgi için: http://mavidans.com/22/Konservatuara-Hazirlik--Modern-Dans.html

modern dans kursu


5- MODERN DANS TARİHİ:
Modern dans, büyük oranda Batı kaynaklı Modernizm ile ilintilidir. 20. yüzyılın başında ortaya çıkan bir dans formu olarak modern dans, kökleşmiş akademik gelenekleri kullanmayı reddederek, bütün dansların  kaynaklarından doğrudan kesitler almıştır. Bu yolla modern dansın öncüleri, Avrupa'da Rönesans'tan beri gelişen klasik akademik dansa başkaldırarak, 20. yüzyıl dünyasında kendilerine saygın bir yer edinmişlerdir.

Modern Dans tarihi hakkında ayrıntılı bilgi için: http://mavidans.com/23/Modern-Dans-Tarihine-Bir-Bakis.html

Modern Dans Gösterilerimizden:
çocuklar için modern dans

çocuklar için dans kursu

modern dans kursları

modern dans gösterisi

İrtibat:
MEB Mavidans Akademi
Teşvikiye Mah. Deryadil Sok. No:104 Giriş Kat
(Teşvikiye Cami Arkasında, Şok Market Yanındayız)
Nişantaşı-Şişli/ İstanbul
Tel: 0212 296 30 15
http://www.mavidans.com